verze pro tisk

Zajímavá místa v Olomouckém kraji

8. leden 2015

Vysoké hory šplhající až k nejvyššímu bodu České republiky, nejhlubší středoevropská propast, úrodné nížiny podél milované řeky Moravy i historická města plná jedinečných památek. Zveme vás na malou procházku Olomouckým krajem, který doslova překypuje jedinečnými extrémy.

Krajským městem je Olomouc, starobylá hanácká metropole s chrámem svatého Václava, orlojem a sloupem Nejsvětější Trojice. Vedle blízkého poutního místa Svatý Kopeček sídlí pěkná zoologická zahrada. Své jméno město dalo i slavnému sýru, typickému svou výraznou chutí a vůní. Muzeum Olomouckých tvarůžků se však nachází v Lošticích, asi třicet kilometrů severozápadně od Olomouce.

Olomoucký kraj, to nejsou jen Jeseníky

Olomoucí protéká 354 kilometrů dlouhá řeka Morava. Více než padesátku kilometrů mezi Otrokovicemi a Rohatcem ji lemuje Baťův kanál, díky rozsáhlé lodní dopravě skvělá turistická atrakce. Stejně zajímavá, avšak mnohem méně známá, je Hranická propast v blízkosti Teplic nad Bečvou, nejhlubší v celé střední Evropě.

Severní polovinu Olomouckého kraje zabírají hory. K největším lákadlům Jeseníků patří 1 491 metrů vysoký Praděd či přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, ovšem i v jejich podhůří se najdou zajímavá místa. Z mnoha vyhlídkových bodů jmenujme například rozhlednu na Háji, z hradů stojí za návštěvu zapomenutý Sovinec kousek od Uničova.

Náš tip: Výběr luxusních hotelů v Olomouckém kraji

K hlavním tahákům Jeseníků samozřejmě patří letní turistika a lyžování. Až se budete toulat v okolí lázní Jeseník, nezapomeňte navštívit repliku středověkého hornického městečka Údolí ztracených štol. Z lyžařských středisek v Jeseníkách patří k nejmodernějším, a především rodinami s dětmi nejvyhledávanějším Avalanche u Rýmařova.

Katalog luxusních hotelů v Olomouckém kraji si prohlédněte zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!