verze pro tisk

Luxusní ubytování v Jihomoravském kraji

6. červenec 2015

Vinohrady, meruňky a okurky, výstaviště a motorky, Lednice a ropa – co ještě se vám vybaví při vyslovení názvu Jihomoravského kraje? Především slunečný, usměvavý a velice pohostinný region, který se těší na vaši návštěvu. Vyberte si z celého zástupu luxusních ubytovacích zařízení na Jižní Moravě!

Její součástí je také Podyjí, náš zřejmě nejméně známý národní park. Jeho krásu můžete obdivovat kousek od Znojma, velice starobylého města s tajemným podzemím a odvážným železničním mostem. Ubytovat se můžete v hotelu Prestige nebo ve vzdálenějším komplexu Savannah, který stojí v outletové zóně Hatě u rakouských hranic.

Kvalitní ubytování na jihu Moravy

Severovýchodním směrem odsud se táhne vyhlášená vinařská oblast. Jedním z jejích center je Mikulov doprovázený majestátnou Pálavou. Polibte Věstonickou venuši, vykoupejte se v přehradní nádrži Nové Mlýny a navštivte Lednicko-Valtický zámecký areál, součást světového dědictví UNESCO. Přímo v jeho srdci láká k noclehu zámecký hotel Lednice a klasicistní Hraniční zámeček.

Dalším vinařským střediskem jsou Hustopeče. Z hotelů Centro a Kurdějov to je co by hroznovým zrníčkem dohodil do okolních vinohradů, do městského muzea či na některou z mnoha rozhledniček jako Nedánov či U Obrázku.

Jihomoravskou metropolí je Brno, druhé největší město České republiky. Brňáci jsou právem hrdi na svůj Špilberk, vilu Tugendhat, hokejovou Kometu či technické muzeum. Proslulým z mnoha úhlů pohledu se už stal i zábavní komplex Bobycentrum, poskytující též ubytovací služby. Malý kousek od další brněnské atrakce, autodromu, stojí hotel Motorsport.

Jihomoravský kraj ovšem ukrývá i celou řadu jiných pokladů. Hrad Pernštejn, plavební Baťův kanál, větrný mlýn ve Slupi, hřeben Chřibských vrchů, slovácký folklór v okolí Uherského Hradiště – to vše stojí za poznání. Ubytujte se v některém z luxusních hotelů jako Happy Star v Hnanicích nebo U Zlaté Rybky kousek od Vyškova a ochutnejte krásy kraje Vladimíra Menšíka na vlastní kůži. Či raději jazyku.

Nezaujal vás žádný jihomoravský hotel? Nezoufejte a zkuste si vybrat v luxusní ubytování v Olomouckém kraji.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!