verze pro tisk

Zajímavá místa a atrakce v Moravskoslezském kraji

20. říjen 2018

Kam se podívat v Moravskoslezském kraji? Na první pohled se může zdát, že Moravskoslezský kraj je regionem průmyslu – ano, ještě v nedávné minulosti to tak z velké části bylo, ovšem dnes i tady najdete spoustu turisticky zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Nabízíme vám přehled toho nejlepšího z kraje na severovýchodě republiky, ohraničeného vrcholky Jeseníků a Beskyd.

Přestože Moravskoslezský kraj nemá žádné památky UNESCO, uvidíte zde celou řadu kulturních skvostů. Patří k nim hrad Hukvaldy, hrad Sovinec či Vikštejn u Radkova a zámky Fryštát, Neplachovice, Bruntál nebo Hradec nad Moravicí. Zvláštní kapitolu tvoří církevní pamětihodnosti kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti a dřevěný kostel svatého Ondřeje v Hodslavicích.

Moravskoslezský kraj, destinace bohatá na zážitky

Města Moravskoslezského kraje – vzhledem ke své časté průmyslové minulosti – ukrývají spoustu technických zajímavostí. V Ostravě to je například Dolní oblast Vítkovice s unikátní vyhlídkovou věží Bolt Tower, za vidění stojí i přehradní hráz nádrže Bystřička a okna vesmíru dokořán vám otevře hvězdárna Vsetín.

Moravskoslezský kraj je však i destinace typická svou překrásnou krajinou. Na jejím vzhledu se výrazně podílí kvarteto pohoří: Hrubý Jeseník, Nízký Jeseník, Oderské vrchy a Moravskoslezské Beskydy. Právě tady najdete nejvyšší bod ČR (špička vysílače na Pradědu), mytický Radhošť i pohraniční Bobek s výhledy až na Tatry.

Moravskoslezský kraj má nádhernou přírodu

K největším tahákům přírody Moravskoslezského kraje se řadí chráněná krajinná oblast Poodří, úchvatné Satinské vodopády, meandry řeky Moravice nebo prudké svahy Lysé hory. Za návštěvu však stojí i zoologická zahrada v Ostravě.

Vzhledem k hornatému charakteru značné části Moravskoslezského kraje tady nepřekvapí množství lyžařských středisek. V Jeseníkách to jsou Ski Karlov, Ski Andělská Hora či Ski Arena Vrbno pod Pradědem. V Beskydech vás dostatkem sněhu po celou zimní sezónu budou lákat Pustevny, Ski Bílá i Lyžařský areál Kocianka.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!