verze pro tisk

Zajímavá místa v Jihomoravském kraji

11. říjen 2015

Jižní Morava je kraj bodrý, přátelský a inspirující. Určitě je to díky rozlehlým vinohradům, bohaté historii ukryté již v pradávné Velkomoravské říši i nádherné přírodě. Co zajímavého můžete v nalezišti Věstonické Venuše objevit a kde se zároveň výhodně ubytovat v jihomoravském kraji, se dozvíte na následujících řádcích.

Krajskou metropolí je Brno, druhé největší město České republiky. Hrdý štatl pod Špilasem je pyšný nejen na svůj hantec, ale i na památky jako hrad Veveří, Kapucínská hrobka, katedrála svatého Petra a Pavla, vila Tugendhat, Technické muzeum či Biskupský dvůr. Dobře poznat je můžete díky hotelům Avanti nebo Bobycentrum, jehož kongresové centrum je místem konání řady koncertů a dalších kulturních akcí. Z Brna to není daleko ani do Moravského krasu.

Pravdu najdete ve víně

Starobylé Znojmo leží úplně na jihu regionu nad jedinečně modelovaným údolím řeky Dyje, jejíž národní park Podyjí končí takřka před branami města. V něm najdete rotundu svaté Kateřiny, hrad či pohádkové podzemí, ideální cíl odpolední procházky s dětmi. A kousek od města komfortní hotely Savannah a Happy Star.

Z nich už to je blízko za vínem. Moravské vinařské stezky se tady vinou přes Velké Pavlovice a Břeclav až k Uherskému Hradišti. Jádro regionu, chráněná oblast Pálavy, je dobře dostupná také z luxusních hotelů Centro a Rustikal v Hustopečích.

K dalším krajským lákadlům bezpochyby patří mezinárodně ceněný zámecký areál Lednice, jehož součástí je i stejnojmenný hotel. K Baťovu kanálu, který svou pouť podél řeky Moravy končí nedaleko Hodonína, je blízko například z hotelu Filipov v Javorníku nad Veličkou. Hotel Motosport má, již podle svého názvu, jen pár set metrů k brněnskému automobilovému okruhu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!