verze pro tisk

Zajímavá místa a atrakce v Libereckém kraji

4. únor 2016

Vysoké hory, hrady a zámky, romantická zákoutí i rušná města nabízí region na severu republiky pojmenovaný podle svého největšího města Liberce. Vyberte si z našeho katalogu ubytování v Libereckém kraji a vydejte se za poklady kraje pod Ještědem co nejdříve!

Můžete například vyrazit do Krkonoš, respektive do jejich západní části. Nad lyžařským areálem v Rokytnici nad Jizerou, do kterého je to kousek z hotelu Starý Mlýn, vystupují magické Kotelní jámy, a na obří můstek v Harrachově u hotelu Fit Fun shlíží proslulý Čerťák. Nedaleko hučí i malebný Mumlavský vodopád.

Bájný Ještěd a báječné Jizerky

Na Krkonoše volně navazují Jizerské hory, dobře pozorovatelné z krásné rozhledny na Smrku, jejich nejvyšším vrcholu. Dalšími zdejšími magnety jsou přehrada Josefův Důl, Jizerská padesátka a ski areál Severák. Dobře dostupné jsou i z luxusního hotelu Břízky v Jablonci nad Nisou.

Největší perlou celého Libereckého kraje je však opravdu hora Ještěd s elegantním vysílačem, dotvářející její proslulou špičku. Vzhůru se vydejte kabinovou lanovkou a dolů si udělejte pěkný výlet, okořeněný mnoha vyhlídkami. Liberec, krajská metropole, také nabízí spoustu zábavy, z níž vyniká botanická zahrada a zoo s populárními bílými tygry.

Dámy a pánové nuže, rozhlédněte se z Jedlové či Luže

Na Liberecku se ovšem nachází celá řada dalších, takřka mytických vrcholů: z komfortního hotelu Berg to je co by kamenem dohodil na Bezděz nad Máchovým jezerem i na Ralsko, hotel Morris Nový Bor dělí pár kilometrů od Klíče, Jedlové i Luže, nejvýraznějších vrcholů Lužických hor. Poblíž najdete i Panskou skálu, proslavenou pohádkou Pyšná princezna.

Kdo má raději historické památky, též si v kraji Libereckém přijde na své. Nacházejí se tady hrady Valdštejn, zřícenina Trosky a zámky Doksy, Hrubá Skála nebo Frýdlant, který najdete kousek od lázeňského hotelu Nový Dům v Libverdě. Hotel Sychrov dokonce stojí v areálu stejnojmenného zámku.

Lokalit, které stojí za návštěvu, je na severu Čech samozřejmě ještě mnohem více. Neváhejte, vyberte některý z luxusních hotelů na Liberecku a vypravte se tam na dovolenou, nebo alespoň na prodloužený víkend.

Liberecký kraj vás nezaujal? Zkuste tedy například Zlínský kraj.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!